Otázky a odpovědi

Kde a kdy bude probíhat první mistrovství České republiky, jak se přihlásím?

     

Bude probíhat v Golčově Jeníkově na fotbalovém hřišti, na státní svátek,v pondělí 28. října 2019. Závody budou začínat v 10 hodin. Přihlášení bylo možno na tomto webu od 15. září, déle než měsíc. Pro ty, kdo se nestihli přihlásit, je na místě připraven od 10:30 vložený závod.

Kdo se může závodů zúčastnit?

  

Závody jsou otevřené pro všechny, od nejmenších dětí až po seniory. Každý je vítán. Nemusíte být nikde v žádném klubu registrováni.

Jaké jsou kategorie?

  

Závodí se v 17 kategoriích. Podívejte se na stránku Kategorie

 

 

Kde si přečtu pravidla mistrovství ČR?

  

Podkladem byla pravidla IBTA - mezinárodní asociace hodu holínkou. Detailněji zde

Co vyhraji?

  

Pokud se umístím na stupních vítězů, dostanu odměnu. Při 17 kategoriích to je více než 50 cen. Vítězka v kategorii ženy Masters a vítěz v kategorii muži Masters získá tolik litrů piva, kolik hodí metrů.

                   .

Musím něco před soutěží natrénovat?

  

Nemusíte, ale doporučujeme si zkusit před závodem alespoň pár hodů. V závodě jsou pouze 3 pokusy. Lze trénovat na zahradě nebo na louce. Každý doma nalezne toto gumové náčiní, což o oštěpu nebo disku nelze říci. Je třeba si také uvědomit, že aerodynamické vlastnosti letící holínky jsou špatné. Letící holinka rychle ztrácí rychlost a neočekávaně může měnit směr letu, také není úplně jednoduché trefit se do výseče.

Kdo závod organizuje?

  

Organizátorem jsou místní holínkáři a dobrovolníci golčojeníkovských spolků.

Kdo je partner, sponzor akce?

  

Děkujeme všem partnerům, bez nichž by tato akce nevznikla.
Více na této stránce